Čingischánova terapie na stres

Čingischán a stres?

Cítíte se vyřízení, napjatí a ve stresu? Máte problém se spánkem? Míváte pocit úzkosti či vyhoření? K podobným problémům se často přidávají také potíže se soustředěním a pamětí – a to je jen začátek seznamu. Podobnými potížemi mohl trpět i Čingischán při vládnutí a rozšiřování své obrovské říše. Stejně jako jemu i nám dnes může pomoci terapie z oboru tradiční tibetské medicíny zvaná horme.

Čingischán byl Mongol, proto nepřekvapí, že horme je slovo mongolského původu a znamená „oheň ze země Hor" neboli „mongolská moxa”. Jedná se o zahřivání určitých akupresurních bodů bylinnými váčky namočenými v horkém oleji. Teplo, olej a příjemná vůně bylin působí do hloubky, a navozují tak hluboký pocit uvolnění. Často mi pacienti během terapie i usnou :).

Trocha odborné teorie

Horme se v tradiční tibetské medicíně používá na tzv. poruchy energie větru (tibetsky lung). Patři k nim nejen výše popsané symptomy, ale i chronické bolesti páteře, ztuhlost svalů, arytmie, osteoporóza a další.

U žen horme ulevuje od bolestivé menstruace, zmírňuje porodní bolesti a velmi také pomáhá v období šestinedělí i po něm. Matkám se málo kdy dostává dostatek péče, jelikož celá pozornost je upřena na novorozené ditě. Jemná terapie horme dodá maminkám sílu pro zvládnutí nové situace. 

Dále horme také zrychluje regeneraci po operacích či traumatech. 

Každý den trocha klidu

Pokud zrovna procházíte těžkým životním obdobím a potřebujete podporu, prijďte si vyzkoušet blahodárné účinky terapie horme na sobě. Čingischán si ji prý dopřával každý den, aby si udržel sílu a klid.