S čím pomohu 

Mým hlavním cílem je být Vám průvodcem k sebepoznání. Pomoci Vám pomoci pochopit, co Vám prospívá a co Vám škodí. Pomohu Vám dostat se zpět do rovnováhy, ale na Vás bude, abyste si zdraví dále udrželi.

Nejčastější zdravotní potíže

  • gynekologické problémy (dysmenorea, poruchy libida, endometrióza a infertilita)
  • metabolické poruchy (chronická únava, obezita, cukrovka)
  • endokrinologické potíže (např. hypofunkce štítné žlázy, Hashimoto, dysfunkce nadledvinek atd.)
  • onemocnění dýchací soustavy (alergie, astma, nachlazení, akutní a chronická bronchitida)
  • potíže s trávicí soustavou (zácpa, průjem, pálení žáhy, nadýmaní, syndrom dráždivého tračníku, reflux, žaludeční vředy, chronická gastritida a zánětlivá onemocnění střev)
  • potíže se žlučníkem a játry (jaterní steatóza, hepatitida a cholecystitida)
  • dermatologické problémy (akné, ekzém)
  • psychické poruchy (úzkosti, deprese, vyhoření...)

Individualní přístup 


Jak funkční, tak tibetská medicína jsou to systémy personalizované medicíny, které řeší Váš konkrétní problem a hledá jeho přičiny. Stanovením vaší individuální konstituce (neboli typologie) zjistíme tendence k nerovnováze ve vašem zdraví.  Po určení vašeho zdravotního stavu, sezóny a dalších faktorů sestavíme na míru doporučení ohledně stravy a životního stylu. Pokud zvažujete jíst podle určitého výživového směru, jako např. raw strava, paleo, keto, veganství a podobně, provedeme analýzu, která se pro vás hodí nejvíce. Podpořit vaše zdraví můžeme také doporučeními ohledně bylinných doplňků stravy.

Ještě hlubší pohled na vaše vrozené predispozice můžeme zjistit pomocí nutrigenomické analýzy DNA. Nutrigenomika je věda o tom, jak různá jídla ovlivňují naši genovou expresi, jak nás polymorfismy  činí náchylnými k různým nemocem a jaké nutriční faktory mohou chránit váš genom před poškozením. Více si můžete poslechnout zde

Léčivý dotek - individuální terapie

Tibetské terapie 

Sowa Rigpa - Tibetská medicína považuje vnější terapie za velmi duležité metody uzdravování, hned vedle stravy, upravy žívotního stylu a bylinných formuli.  Má rozsahlý "repertoir" terapii, jako jsou masáže, akupresura, baňky, moxování, horme, terapie tyčkou jukčo a další. Pro rychlejší znovunastolení rovnováhy je někdy dobré přidat sérii vnějších ošetření, v zavislostí na povaze onemocnění. 

Tibetská masáž kunye má silné regenerační a posilující účinky. Uvolňuje stažené svaly, uvádí energii zpět do rovnováhy, napravuje funkci vnitřních a smyslových orgánů a jemně detoxikuje. Pomaha na potíže způsobené nedostatkem spánku, dlouhodobým stresem, vyčerpáním, poporodních stavech atd. Ku” v sobě zahrnuje aplikaci speciálně připravených léčivých olejů v biokvalitě, mobilizaci kloubů a zahřívání specifických míst a bodů nahřátými kameny či teplými obklady. „Nye” je samostatná masáž svalů, šlach, práce s akupresurními body a ošetření energetických kanálů. 

Horme - terapie s nahřátým olejem a směsí bylin neboli Mongolská moxa je velmi účinná pro duševní a emocionální poruchy, eliminuje stres a nervozitu, vhodná též pro léčbu poporodních depresí, silného šoku, nespavosti a pro rekonvalescenci po chirurgickém zákroku. 

Baňkování - tradičně se k terapii baňkování (tib. me bum - „ohnivá nádoba“) v tibetské medicíně využívaly malé měděné nebo skleněné baňky. Používá se na uvolnění blokád a zatuhlých svalů, odstraňuje křeče a bolesti, podporuje krevní a lymfatický oběh a detoxikuje organismus.Tato terapie je též vhodná pro léčbu kašle, astmatických záchvatů, nadýmání, menstruačních problémů, průjmů a ischiasu.

Moxování - zahřívá bolestivé a specifické akupresurní body hořícím pelyňkovým kuželem nebo doutníkem či speciální bylinnou tyčinkou. Aplikací moxy odstraňujeme energetické blokády, obnovujeme správný krevní oběh a ulevujeme od bolesti. Tato terapie je určena pro potíže se zažíváním, neurologické a lymfatické potíže, infertilitu, artrózu a mnohé další.

Více o tibetských terapiich najdete zde

Terapie ACCESS BARS®

ACCESS BARS metoda vznikla v roce 1990 v USA. Stimuluje 32 bodů v oblasti hlavy, což jsou něco jako databáze myšlenek, pocitů, emocí, postojů i přesvědčení, které si během života vytváříme. Tím pomáhá se napojit na sebe, svoje podvědomí a odstranit z něj negativní programy. To nepotřebné se vymaže a uvolní se prostor pro lepší. Změní se váš dosavadní způsob nahlížení na život, budete více uvolnění a spokojení sami se sebou.